sobota 21. ledna 2017

Bio parfémy a deodoranty Taosis

Ahoj všichni!

V rámci mého loňského putování přírodní kosmetikou jsem se také ponořila do oblasti přírodních deodorantů a vůní. Taoasis je značkou, která nabízí vše od esenciálních olejů přes parfémy po vůně do bytu. Já jsem otestovala jejich deodoranty a přírodní parfémy a dnes se na ně podíváme.


  Přírodním deodorantům jsem nikdy moc nevěřila, mám ráda, když produkty i brání proti pocení kromě samotného "překrytí" vůní. Ale ono to není úplně tak, složky v přírodních deodorantech nezaplácnou pach potu, spíš řeší příčinu jeho vzniku - brání množení bakterií, které pot rozkládají a onen zápach způsobují.


 Měla jsem dvě varianty deodorantů. Menší sprejík je jistě super do kabelky - je opravdu drobný a z odolného balení. Sauge et Limon je vůně citrusového tea tree a šalvěje a na mě to byl opravdu fičák. Je to jako hodně silný citron, který opravdu dlouho vydrží. Přiznávám, že tato vůně kvůli své výraznosti nebyla mým šálkem čaje. 


Zatímco větší, skleněný deodorant, jsem měla ve variantě Sauge et L'Orange, neboli šalvěj s mandarinkou a pomerančem - a do této vůně jsem se zamilovala. Je příjemná, mírně sladká, ale zároveň svěží, ale netluče se s parfémem. 


Obě velikostní varianty deodorantů mají mechanický sprej a stříkají tak akorát. Balení obou musím vyzdvihnout, ten menší je opravdu ideální na den do kabelky, zatímco ten větší je vážně krásný a bude se skvěle vyjímat ve vaší koupelně - mně osobně připomíná nějaký luxusní parfém.


  Á propos, parfémy. Jak vidíte, balení je opět nádherné. Minimalistické hraaté lahvičky mě vážně dostaly a vypadají krásně. Bois de Petit Grain je kořeněnější vůně s tóny grapefruitu, borovice a petitgrain. Měla by být mírně sladká, mně přijde spíše kořeněná a lesními a citrusovými tóny. 


Vůně je stejně jako u druhého parfému výrazná a celkem dlouho vydrží - půl dne určitě. Díky druhé variantě Fleur de Mandarine jsem zjistila, že asi hořím láskou k mandarince, protože stejně jako deodorant, i tento parfém ji obsahuje. Kromě dalších věcí, jako je pomeranč a ylang ylang. Tato vůně je ženstější a sladší, působí více zemitě. Ze dvou zmiňovaných je opět mým favoritem. 


Celkově se mi líbilo, že oba parfémy nebyly "jednoduché", jejich složky se postupně rozvíjely a některých jsem si všimla až po několika použitích.


  Setkání s přírodními deodoranty a parfémy nakonec dopadlo příznivě. Musím ocenit také dobrou cenu, za přírodní kosmetiku je to více, než výhodné. Pokud byste se chtěli to tajů Taoasis zahloubat více, tak mrkněte na stránky BIOOO.CZ, kde najdete širokou nabídku.
  Máte  s přírodními parfémy a deodoranty?

Těším se na vaše komentáře,
IYF

Produkty Taoasis mi byly poskytnuty k recenzi.

3 komentáře:

  1. O značce jsem ještě neslyšela, ale vypadá zajímavě. :) Já z přírodních deo zatím zkoušela jen alverde a biopha.

    OdpovědětVymazat
  2. Parfémky vypadají suprově, obecně přírodnější varianty mě lákají, ale taky bych chtěla vyzkoušet ty od Byreda?! jinak deodoranty, co jsem zatím z této sekce zkoušela, byly na mě bohužel málo, svůj pot jsem po hoďce cítila, asi nej byl od Hadka a takový bezbarvý krystal :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Na ty deodoranty jsem zvědavá, už jsem je objednala. Přes rok jsem používala jen krystal a už potřebuju změnu:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře, moc mě těší!