pondělí 27. listopadu 2017

Maroko, část 3. - Taghazout a okolí

Ahoj všichni!

Třetí díl článku o Maroku bude pojednávat o naší hlavní části výpravy (čeká vás ještě čtvrtý o sufringu). Jak jste se dozvěděli minule, v Marakéši jsme byli jen jeden den a na zbylých 13 jsme se přesunuli do Taghazoutu, malého městečka asi dvacet minut od Agadiru. Dopravu jsme si zařizovali přes ubytování, které vedl sympatický mladík a pořídil nám mikrobus pro 11 lidí, co měl maximální rychlost tak 90 km/h - takže cesta trvala asi čtyři a půl hodiny :D. Je to nějakých 260 km, normálně to trvá hodiny asi tři.  V Tagazoutu jsme si zamluvili ubytování před booking.com a měli jsme jeden velký apartmán pro 8 a jeden pro 3 (tři lidi totiž odlítali o den dřív). Sakumprásk nás ubytování vyšlo na 14 dní na asi 5000 Kč, takže rozhodně žádné stížnosti :). V apartmánu jsme měli i kuchyň, takže jsme si mohli vařit.
  Hlavní výhodou ale byl nádherný balkon s výhledem na moře a můžu říct, že vstávat ráno za šumění vln je jedna z nejlepších věcí na světě! Stačilo taky seběhnout několik pater schodů a už jste byli na pláži, což vůbec není špatný.
  Taghazout je mini městečko, kde najdete klasicky plno stánků s různým zbožím, bistra a restaurace, půjčovny surfingového vybavení a malé krámky, kde se dají nakoupit potraviny. Větší nákupy včetně alkoholu (protože ten si nikde nedáte ani jej v obchodě neseženete) jsme realizovali v Agadiru v obchodu Atacadao, což je něco jako naše Makro. 
  Co je na Maroku skvělé, jsou fantastické pláže. Obrovské plochy jemného písku, kde je jen pár lidí, opravdu nádhera. Připadáte si jak někde na Maledivách, ale nudíte se tam méně, než na Maledivách :). 


plážový sen
Moře bylo studenější - kolem 21 stupňů, ale na surfování pohoda a na občasné vykoupání se to taky dalo. Co se týče jídla, tak jsme si trochu vařili sami - těstoviny, vajíčka, rýže nebo kuskus s ledasčím. Nekupovali jsme skoro vůbec maso, protože nás nelákalo to, že maso visí venku bez jakéhokoliv chlazení. Jednou jsme ale koupili od rybáře čerstvé ryby a udělali jsme si vlastní tajine.   Co se týče stravování "venku", tak jsme jedli buď klasiku ve formě tajinu nebo kuskusu, ale většinou jsme si dávali mezinárodní věci - především burgery :). Moc nám chutnalo v Sunsetu , kde měli super burgery za nízké ceny (tak stovku za nejdražší burger) a také úžasné shaky - Oreo byl můj favorit. Dál bych doporučila L'Auberge, World of Waves a na snídaně a freshe během dne Windy Bay , kde jsme trávili dost času - od snídaně přes kávu během dne až po večerní fresh za 40 korun :D.Windy Bay
  Co se týče nákupů, tak v Maroku se smlouvá, a to i při běžném nákupu potravin, což jsem nevěděla. Mě to teda moc nebaví a "smlouvnu" si tak jednou, než přistoupím na danou cenu, ale jestli na to máte náturu, tak opravdu můžete ukecat super ceny. Maročané jsou obecně přátelští a budou vás hodně tahat do svých obchodů, tak buďte připraveni. Pokud chcete zakoupit místní hašiš, tak ten seženete fakt všude, nekupovala bych ho ale úplně na ulici, když na vás někdo bude pokřikovat, jestli chcete "something sweet". Domluvíte se lépe v nějakém obchůdku nebo restauraci či se pobavte s ubytovavatelem, kde nejlépe nakoupit. 
  Několikrát jsme si v místní půjčovně vypůjčili auto a jeli jsme buď surfovat nebo na výlet. Vyrazili jsme do Paradise Valley, což je prý jedna z hlavních okolních atrakcí a má nabízet krásné koupání v jezírkách a ráj plný palem. No. Palmy tam byly. Jezírka jakoby taky. Ale především tam bylo vedro jak idiot :D. 


nasranej puchejř na fotce není, protože je mu vedro


Já jsem ten den měla zrovna nějakou krizi a pěkně mě štvalo šplhat po skalách, abychom se dostali k volnému jezírku, málem jsem se pořezala o střepy nebo víčka od konzerv a celkově mě Paradise Valley nenadchlo, protože se mi ještě ke všemu udělalo blbě z horka :D. Ale obecně musím říct, že to je hezký a zajímavý výlet, zkrátka oáza uprostřed skal.   Dále jsme vyrazili do krokodýlího parku v Agadiru a to mě teda bavilo moc. Je to prostě spousta krokodýlů na hromadě! Park je poměrně nový a hezky udělaný, tak jsem byla fascinovaná tím, že můžu vidět tahle stvoření takto zblízka.   Zbytek času jsme pak trávili výlety po surfingových spotech anebo přímo surfováním v Taghazoutu. O surfingu už ale příště :).
Jak se vám Maroko zatím líbí? Vypravíte se tam hned nebo až příští rok? :)

Těším se na komentáře,
IYF
  
  

1 komentář:

  1. Nice post!! Your blog is interesting!!
    I follow you. Mind following back?

    http://asweetwoorld.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře, moc mě těší!