sobota 16. prosince 2017

Olej z pískavice Zahir - vzpomínky na Maroko

Ahoj všichni!

Musím říct, že se mi strašně stýská po Maroku. Po atmosféře Taghazoutu, surfařského městečka, skvělé kavárně Windy Bay, vlnách, plážích...na Maroko opravdu vzpomínám často a když se chci do něj přenést, tak se vrhnu mezi svoje lahvičky od Zahiru
  Zahir je moje osobní záležitost. Je to malá rodinná firma, která dováží to nejlepší a nejčistší, co může Maroko nabídnout. Je to i důvod, proč jsem si z Maroka nepřivezla žádný arganový olej - protože vím, že to nejlepší dostanu tady. Na spoustu věcí od Zahiru nedám dopustit, ale o tom později.


  Zkoušela jsem nový pískavicový olej. Moc jsem se na něj těšila, protože je pro mě dost neznámý. Kromě jiného mě taky baví jeho název a začala jsem mu říkat "pískací".
  Jestli mají něco v Zahiru zmáknuté, tak jsou to obaly, a především pumpičky. Jsou funkční, nezasekávají se a nezanášejí se olejem. Pískavicový olej má jasně žlutou barvu a opravdu voní po senu. Je to vůně poměrně intenzivní, ale ne nepříjemná, záleží, jaký máte vztah k usušeným travinám :).


  Překvapilo mě, jak je olej hutný, přirovnala bych ho třeba k oleji arganovému, možná by se mohl trochu blížit i jojobovému. Cítíte z něj, že bude těžší a pořádně vyživující, což mně vůbec nevadí. Arganový olej i jiné hutnější oleje používám na svojí smíšenou pleť často a můžu vás ujistit, že při aplikaci na vlhkou pleť se nestane, že byste byly umaštěné.


  Pískavicový olej jsem si nejvíc oblíbila na noc. Mám pocit, že moji pleť zahalí do vyživujícího obláčku a ta se pak během noci pěkně regeneruje. Teď v zimě se mi někdy stávalo, že jsem se ráno probouzela se sušší "papírovou" pletí. Po použití pískavice je ale pěkne nacucaná, taková pružná a vypnutá. Mám už nějaký ten věk :), a proto potřebuju pořádnou péči, zdá se.


  Pískavice asi nebude nejvhodnější pro ultra mastnou pleť, přesto si ale myslím, že od smíšené až po suchou - téměř všechny typy pleti tento olej ocení. Obzvláště, jestli vám už třicítka pomalu klepe na dveře a vy chcete dát pleti něco extra. Určitě vím, že by vyhovoval i mamce a celkově zralejší pleti.



  Pokud by vás zajímalo, co dalšího zajímavého si od Zahiru pořídit, tak já přísahám na voňavou růžovou vodu, arganový a černuchový olej a úžasný (!!!) tělový balzám Ambra, který svou vůní oslnil nejen mě, ale všechny v mém okolí, komu jsem dávala přičichnout :). 

A co vy kosmetika Zahir? Máte nějakou zkušenost? 

Těším se na vaše názory,
IYF

Pískavicový olej mi byl poskytnut k recenzi. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za všechny vaše komentáře, moc mě těší!