pondělí 12. února 2018

Dermacol Matte Mania - konec tápání?

Ahoj všichni!

Tekuté rtěnky mě dlouhou dobu míjely obloukem. Nějak mě nelákaly, bála jsem se, že budou stahovat a vysušovat rty a onen celomatný efekt mě nijak nepřitahoval. No, ale na každého jednou dojde. Rozhodla jsem se vyzkoušet novou tekutou rtěnku právě od Dermacolu.  Co se týče Dermacolu, mám pocit, že několik posledních let trochu chodí ve tmě. Přichází na trh s novinkami, které mně ve většině případů přijdou mimo mísu. Začalo to cihličkovými rozjasňovači a bronzery, pokračovalo příšernými mini bonbónkovými stíny, selfie make-upem a fresh make-upem, co stály za úplný houby, kvartety stínů s minimální pigmentací, teď se zase objevila selfie řasenka, co vypadá jako pro děti...nevím. Já bych Dermacol hrozně ráda podporovala a snažím se vybírat produkty, co mi vyhovují - mezi takové patří jejich fixační pudr, oční linky ve fixu či 16h rtěnky.   Matné tekuté rtěnky ale ještě pořád trendují, a proto by to nemuselo být další Dermacolí šlápnutí vedle. Odstíny jsou celkem pestré a pěkné, já jsem si vybrala číslo 17.
  Pochválím v každém případě obaly, které jsou pěkné, aplikátor efektivní. Samotná rtěnka má jemnou konzistenci a snadno nanesete rovnoměrnou tenkou vrstvu. Dobře se s ní vykreslují rty a pracuje se s ní rychle. Hlavním plusem je pak také to, že nevysušuje rty - není to samozřejmě hydratační produkt, ale rty nejsou stažené a nepříjemně hrubé.
  Výdrž není oslnivá, jako například u jejich 16h rtěnek, není zcela neobtisknutelná, ale zároveň to není ani takové, jako o klasických rtěnek krémových. Trochu se obtiskává, ale minimálně - logicky se víc obtiskne třeba na ruku/tvář, protože na ni působí teplo, na skleničkách to není tak markantní.
  Celkově tedy rtěnku hodnotím pozitivně a dávám palec nahoru pro Dermacol! Zároveň Dermacolu přeju, aby se konečně vymotal z toho tápání ve tmě.

Zkoušeli jste tyto matné tekuté rtěnky? A jak se vám líbily? Jací jsou vaši oblíbenci od Dermacolu?

Těším se na komentáře,
IYF

Rtěnku jsem si koupila za své vlastní peníze v dm drogerii.

13 komentářů:

 1. Moje řeč! Tekuté matné rtěnky mě dlouho míjely, tím, že vysušují, úplně se mi to esteticky příčí. Kvalitní rtěnka tohle nedělá, vydrží a může se nanést znovu. Nicméně podlehla jsem právě této dermacolce, akorát v jiném odstínu, ale neměla jsem jí na rtech déle než 2 hodiny. Jakože na mejdan si pořád radši vezmu rtěnku, kterou můžu v případě nouze znovu aplikovat. ;) Zatímco u tekuté rtěnky mám nějak zafixováno, že bych nejdřív musela sundat tu původní vrstvu a pak nanést novou, a kdo se s tím chce v klubu crcat.

  OdpovědětVymazat
 2. Od Dermacolu mám nejradši sypký pudr, tyhle rtěnky jsem ještě nezkoušela, když vyšly tak u nás v drogerii ve stojanu chyběly a do teď jsem se nedokopala ji koupit 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten sypký pudr je super. Ze začátku jsem ho nesnášela, ale pak jsem mu přišla na chuť :).

   Vymazat
 3. Tak za mě je tohle naprostý propadák. Rozpíjí se mi, teče, nedrží - fujky. A to mám 16H tak ráda - tohle je pro mě jen jejich slabý odvar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně spíš přijde, že je to úplně jiný produkt. Nezkoušela jsem nějaké výraznější odstíny, mohl by s nimi být problém :(

   Vymazat
  2. Určitě je to něco kompletně jiného, ale v podstatě nechápu ty logiku přinést něco horšího na trh, než to, co už dávno existuje.

   Vymazat
 4. Nezkousela jsem tyto, ale velmi rada mám 16h ty jsou perfektní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16h jsou super, tyhle jsou trochu jiné, že tolik nevydrží, ale zase jsou fakt matné a mají hezčí odstíny :)

   Vymazat
 5. Taky bych českou firmu s dlouholetou tradicí ráda podporovala, ale jak píšeš, pro mě 16 h rtěnky jsou super počin, fixační pudr a taky 24 h control make-up, ale to je vše, jinak jejich novinky v posledních letech stojí za prd, včetně děsného designu obalů.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je nádhera! Takýto odtieň hľadám už veľmi dlho, určite sa po ňom pozriem :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
 7. Přiznám se, že od této značky mám doma asi jen lak na nehty, který jsem ještě k tomu dostala. :-D Dřív jsem si na pusu pořád něco matlala, ale už mě to nějak přešlo, hlavně z toho důvodu, že jsem měla pocit, že po 5 minutách na puse už stejně nic nemám. :) Na druhou stranu mám ale ráda upravený vzhled, takže po zvážení všech pro a proti jsem zkusila tuto permanentní úpravu a jsem spokojená. Je to třeba dražší, ale za ten ušetřený čas a pěkný vzhled to stojí.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře, moc mě těší!