pondělí 5. listopadu 2018

Fenty Beauty Pro Filt'r Soft Matte Foundation - make-up pro každý odstín pleti

Ahoj všichni!

O tomhle make-upu vám prostě musím napsat.
Věc se má tak. Já miluju Rihannu. Každej miluje Rihannu. Ale zas nejsem taková pipka, že bych si kupovala každou věc, na které je její obličej!
No dobře...jsem. I tak, Fenty Beauty je víc, je to značka, za kterou stojí nejen Rihanny delikátní obličejík, ale celá Osoba R. A proto jsem si řekla - dám tomu šanci. Napoprvé jsem zakoupila make-up a Match Stix, nyní už vlastním asi šest produktů a hodlám pokračovat. Pojďme si ale nejdřív něco říct o make-upu.


  První věc - má 40 odstínů. To je slovy čtyřicet, a to je hodně. Opravdu tu najdete vše od toho nejsvětlejšího až po hořkou čokoládu, a to v různých podtónech. Je to pecka a myslím, že v takovém barevném spektru si vybere většina žen. Druhá věc je cena. Stojí 860 Kč, což za high-endový make-up není zase tolik (Běžné ceny make-upů kolem 1200-1500 Kč + Rihanny ksichtík? To by mohlo být klidně za dvojku). Třetí věc - měl by vyhovovat velkému spektru typů pleti. 


  Co se týče balení, to je vážně nádherné. Jednoduché, elegantní, sexy. Skleněná lahvička, pumpička, spokojenost. Odstín jsem zvolila 260, ale doporučuji vzít i o půl odstínu světlejší, protože make-up mírně oxiduje při zaschnutí. Já barvu ladím podle aktuální samoopalovací situace a míchám ho s jinými produkty, někdy je na mě 260 po zaschnutí příliš tmavý. Proto pokud budete produkt zkoušet v prodejně, dejte mu pět deset minut a zkontrolujte odstín až pak. 260 má výraznější teplý podtón, což mi vyhovuje.  Konzistence make-upu mi nejvíce připomíná asi Estée Lauder Double Wear, jen mírně krémovější. Zasychá poměrně rychle, proto pracujte po částech. Co se týče aplikace, velmi se mi osvědčily prsty, naopak beauty blender si s ním moc nerozuměl a aplikace byla nerovnoměrná. Výborný byl taky štětec, dokonce mám přímo i ten od Rihanny. Bude ale fungovat jakýkoli jiný hustší flat top/round top kabuki. 
  Krytí je impozantní, střední, při aplikaci štětcem plné. na fotce to možná tak nevypadá, ale vězte, že v daný okamžik byla moje pleť dost v háji a navíc jsem make-up aplikovala prsty, což přináší lehčí krytí. Výsledný efekt je matný a věřím, že s normální a sušší pleť nebudete muset vůbec pudrovat. Jestliže máte pleť suchou, doporučuji pod něj nanést hydratační primer nebo ho lehce odlehčit hydratačním krémem.  Výdrž je bezkonkurenční. Celý den vypadá obstojně, i po třeba 16 hodinách to není smutná měsíční krajina po náletu.   Make-up za 860 kč tak u mě zdaleka překonal Chanel, Guerlain, YSL, Dior, Lancome...doporučila bych ho nezralé mastné až normální pokožce, myslím, že ho budete milovat. Pro dříve narozené v něm bude málo péče a výživy, pro uhoněné dvacítky, třicítky a čtyřicítky by mohl být skvělý.

Doporučuji?

ANO

A co vy a Fenty Beauty? Zkoušeli jste již tento make-up? Jak se vám pozdává?

Budu se těšit na vaše komentáře,
IYF

P.S. Make-up jsem zakoupila za svoje vlastní peníze.
  
  

4 komentáře:

  1. Upřímně jsem tuhle značku vůbec nezaznamenala :-) asi bych se měla stydět.. Výsledný efekt na tvé pleti se mi líbí a na high endový produkt je cena obstojná. Určitě se budu muset na tuhle značku mrknout.
    Terezah-style

    OdpovědětVymazat
  2. Tento makeup chcem veľmi vyskúšať. Rozhodujem sa medzi týmto a od Esteé. Ale Riri je Riri
    xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny vaše komentáře, moc mě těší!